Jautājumi un atbildes

Vai SIA "Cef Recruitment & Solutions" ir licencēts uzņēmums?

SIA "Cef Recruitment & Solutions" ir licencēta darbā iekārtošanas aģentūra. Nodarbinātības valsts aģentūras licence Nr. 27/2016.

Vai man ir jāmaksā SIA "Cef Recruitment & Solutions" par darbā iekārtošanu?

CEF Recruitment piedāvātie darbiekārtošanas pakalpojumi ir bezmaksas.

Kādās valstīs un kādās nozarēs piedāvā darbu CEF Recruitment?

CEF Recruitment pašlaik piedāvā darbu tikai Vācijā. Piedāvājam vakances gan profesionāļiem, gan arī kandidātiem bez kvalifikācijas dažādās nozarēs: transports, metālapstrāde, elektrika, santehnika, kokapstrāde, uzkopšana, medicīna u.c.

Kā uzzināt par CEF Recruitment aktuālajām vakancēm Vācijā?

Visas aktuālās vakances var aplūkot mūsu mājaslapā. Ja neatrodat sev neko piemērotu, tad iesakām piereģistrēt un aizpildīt anketu mūsu datubāzē, norādot interesējošo sfēru. Turpmāk no mums saņemsiet savai interesējošai sfērai atbilstošus darba piedāvājumus e-pastā.

Ja rodas jautājumi, varat vienmēr ar mums sazināties.

Kādas prasības tiek izvirzītas kandidātam, lai būtu iespējams iekārtoties darbā Vācijā?

Ja tā ir konkrēta profesija kā, piemēram, kravas autovadītājs, elektriķis, santehniķis, tad darba pieredze ir obligāta. Bieži vien šajās vakancēs tiek pieprasīts arī diploms vai sertifikāts, kas apliecina kvalifikācijas ieguvi attiecīgajā jomā.

Ja tie ir palīgdarbi, piemēram, uzkopšana, darbs fabrikās, tad pieredze ir vēlama, bet ne obligāta. Kandidātiem jābūt labā fiziskā formā, motivētiem un bez kaitīgiem ieradumiem.

Reizēm vācu firma var pieprasīt arī citus dokumentus, piemēram, izziņu par (ne)sodāmību, ko izsniedz LR Iekšlietu ministrija.

Kādas valodas un kādā līmenī jāzina kandidātam, lai iekārtotos darbā Vācijā?

Atkarīgs no konkrētās vakances un vācu kompānijas prasībām. Tomēr priekšrocība ir kandidātiem ar vācu un/vai angļu valodas zināšanām. Minimālais zināšanu līmenis – lai varat saprast darba uzdevumus un atbildēt. Mēdz būt vakances, kur var iztikt arī ar krievu vai latviešu valodas zināšanām, piemēram, ja vācu firmā jau strādā cilvēki no Latvijas, kuri var palīdzēt ar tulkošanu un darba pienākumu izskaidrošanu.

Vai SIA "Cef Recruitment & Solutions" piedāvā vācu valodas kursus?

Ja nepieciešams un ir pietiekošs interesentu skaits, rīkojam bezmaksas vācu valodas kursus pirms darba uzsākšanas Vācijā — kandidātiem, kas ir parakstījuši līgumus.

Ar kādām izmaksām jārēķinās dodoties strādāt uz Vāciju?

Jārēķinās ar ceļa izdevumu apmaksu (braucot uz Vāciju ar autobusu tie ir vidēji 60-120 eiro), kā arī jānodrošinās ar iztikas minimumu vismaz pirmajām divām nedēļām (vidēji 150 eiro). Iesakām arī rezervēt nelielu naudas summu sīkiem tēriņiem, piemēram, priekšapmaksas mobilo sakaru kartes iegādei (ar vācu telefona numuru) vai sabiedriskā transporta biļešu iegādei.

Vai Vācijā tiks nodrošināta dzīvesvieta? Kādas ir izmaksas?

Dodoties strādāt uz Vāciju, dzīvesvieta tiek nodrošināta (izņemot dažus darba piedāvājumus tālbraucējiem). Dzīvošana dzīvokļos vai viesu namos, maksimāli divi cilvēki vienā istabā. Izmaksas ir no 100 līdz maksimāli 300 eiro mēnesī. Par dzīvesvietu parasti jānorēķinās no pirmās samaksas.

Kā nokļūt Vācijā un vai kāds mani sagaidīs?

Pirms došanās uz Vāciju kandidāts izvēlas sev vēlamo transporta veidu. Tad tiek sagatavots maršruts. Pirms izbraukšanas kandidāts saņem visas nepieciešamās adreses un kontaktus. Tādēļ, ierodoties Vācijā, Jūsu rīcībā būs detalizēts ceļvedis, transporta līdzekļu kustības saraksti, informācija par biļešu cenām utt. Galamērķī Jūs sagaidīs vācu firmas pārstāvis vai kāds no Latvijas kolēģiem, kas jau strādā šajā firmā.

Vai ir kāda garantija, ka mani Vācijā sagaidīs solītais darbs?

SIA "Cef Recruitment & Solutions" ir uzņēmums ar ilggadēju pieredzi. Mēs rūpīgi izvērtējam sadarbības iespējas ar ārvalstu partneri, lai minimizētu visa veida riskus.

Kā notiek maksāšanas process un uz kādu kontu tiek veikti pārskaitījumi?

Visbiežāk norēķini par paveikto darbu tiek veikti ik pēc divām nedēļām par iepriekšējām divām nostrādātām nedēļām ar pārskaitījumu uz Jūsu norādīto bankas konta numuru. Var norādīt Latvijas vai citas ES valsts bankas konta numuru.

Ko darīt, ja Vācijā saskaros ar neparedzētām problēmām?

Mēs nodrošinām nepārtrauktu atbalstu, kamēr Jūs atrodaties Vācijā. CEF Recruitment birojā Jums būs sava kontaktpersona, ar kuru varēsiet sazināties neparedzētu problēmu gadījumā. Iespēju robežās palīdzam risināt dažāda veida problēmas, ja nepieciešams sazināmies ar firmu Vācijā.

Vai es varu iekārtoties darbā caur SIA "Cef Recruitment & Solutions", ja jau atrodos ārzemēs?

Jā. Šādā gadījumā veicam telefona vai Skype pārrunas un nepieciešamie dokumenti tiek pārsūtīti elektroniski uz e-pastu vai pa pastu.